Servis klimatizácie

Čistenie a dezinfekcia klimatizácie

Klimatizácie sú či už vo vozidle, v kancelárii alebo v domácnosti v činnosti počas celého roka.

V lete chladí a počas chladnejších období v roku alebo zimy vykuruje. Dôležité je vždy na jeseň, po ukončení sezóny chladenia, zabezpečiť pre klimatizačné zariadenie jesenný servis, čistenie a revízie.

Zabezpečenie bezporuchového stavu, zdravého používania klimatizácie, správnej údržby a čistenie má taktiež svoje opodstatnenie. 

Počas dlhých cyklov, keď sa klimatizácia nepoužíva alebo počas nadmerného používania, sú baktérie, plesne a iné mikroorganizmy vypúšťané do vzduchu v miestnosti alebo do interiéru vozidla ventilátorom výparníka.

Tieto baktérie spôsobujú širenie nepríjemných pachov. Môžu spôsobovať alergické reakcie u ľudí a hlavne u detí ako je kýchanie, kašlanie alebo slzenie a pálenie očí a iné príznaky. 

Baktérie, plene a mokroorganizmy:

Tieto baktérie môžu spôsobiť…

  • Aspergillus nigar – vážnu poruchu pľúcneho laloka, hubovú infekciu ucha
  • Escherichia Coli – krvavá hnačka, brušné kŕče, horúčka, poškodenie červených krviniek, zlyhanie obličiek
  • Proteus Rettgeri – infekcia močového traktu,
  • Pseudomonas aeruginosa – infekcia očí a uší, infekcia kostí, kĺbov, a tkanív

Kde vzniká kontaminácia?

  • Vnútorný filter – filter je jedno z miest kde sa mikroorganizmy často usádzajú. Je to vo forme nánosu prachu, peľu. 
  • Výmenník vnútornej jednotky – menšie častice , ktoré nezachytí filter prechádzajú na výmenník kde kondenzuje vzdušná vlhkosť. Je to to správne miesto na ich množenie. Následne ich ventilátor rozoženie do priestoru a teda k Vám.

Čistenie a dezinfekcia

sa prevádza pomocou na to určených dezinfekčných prostriedkov. Dezinfekčné prostriedky sú priamo určené pre dezinfekciu klimatizačných systémov resp. výparníkov bez použitia chlóru ktorý poškodzuje hliníkové časti jednotky.

Výsledkom dezinfekcie je svieži vzduch vychádzajúci zo zariadenia.

REGIOCHLAD, s.r.o. ponúka optimálne riešenia v oblasti chladeniaklimatizácie, vzduchotechniky  pre domácnosti aj firemnú klientelu. Pre domácnosti dodávame, montujeme a servisujeme klimatizácie značiek: ❄️ Gree a ❄️ Sinclair + vyberte si z najnovšie modely Sinclair.

 komerčnej sfére sme dlhoročný partner pre značku: ❄️ York. Pre klimatizácie značky York zabezpečujeme pravidelný servis a údržbu náhradné diely máme skladom. Poskytujeme profesionálne služby v oblasti priemyselných chladiacich zariadení – servis chladenia, revízie a zákonné prehliadky chladenia a vzduchotechniky. Potrebujete dočasné chladiace zariadenie? Využite našu službu prenájom chladiacich zariadení počas modernizácie, rekonštrukcie alebo výmeny vášho chladiaceho zariadenia.
 
Sledujte naše novinky v sieti Facebook a na Google Moja Firma, naše referencie overuje zariadim.skSchlaďte sa s nami! 

ZAVOLAJTE NÁM!

ALEBO NÁM NAPÍŠTE